Otsikko kertookin sen tärkeimmän. Helsingin keskustan Stockmannille aukeaa TÄNÄÄN klo 16 Suomen suurin NYX- osasto! NYXin facesivuilla tätä nimitetään Flag ship storeksi, ja siltä kyllä tää kuulostaakin- tarjolla on 900 erilaista NYX- tuotetta, mukaanlukien kaikki ihanimmat uutuudet. NYXin I love me- messuosastolta loppui aika sukkelaan moni ihana tuote, mutta kaikki ne loppuneetkin ovat esillä Stokkan uudella pisteellä! Aion suunnata sinne kärkkymään paria ohimennyttä ihanuutta. Kyllä vaan.
Napsin tähän mukaan muutaman sellaisen tuotteen jonka kanssa kannattaa olla kärppänä Stokkan uudella pisteellä- nää on kaikki mun lemppareita!
Sweet cheeks- poskipunapaletti on aika uusi lisäys NYXin valikoimaan. Löysin omani pretty. fi:ltä, ja olin aika onnessani siitä että tää oli messuilla mukana! Paletti on laadultaan aika jees, ja se riittää yksinään aika monelle perusmeikkaajalle.
Ombre- poskipunat vaikuttaa ihan älyttömän hyviltä! Mulla on vain tämä yksi, mutta aion olla kärkkymässä näitä heti huomenissa.
Kaksiosaiset ombre- huulijutut on olleet ihan mahtavia. Mun suosikkeja on olleet kaikki luonnollisemmat sävyt, mutta esim. lähestyvää halloweenia ajatellen punamusta sävy voisi olla aika hyvä valinta!
Lopuksi mainitsen nää aiemmin syksyllä saamani 16-nappiset minipaletit. Nää on olleet MAHTAVIA, ja näistä kannattaa napata se mieleisensä asap!
Hei pääkaupunkiseutulaiset, nähdäänkö NYXillä? Toivottavasti NYX-piste saadaan pian muihinkin Stokkan myymälöihin!
OMG, toi poskipunapaletti on PAKKO saada!! <3
Se on ihan täydellinen!! En tiennyt siitä oikein mitään kun tilasin sen (siitä ei löytynyt oikein tietoa mistään :O) mutta onneksi, ONNEKSI päädyin kuitenkin uteliaisuuttani ostamaan sen! 😀
Mulla jäi se UD:n poskipunapaletti silloin saamatta, kun Sokos sekoili tilausten kanssa. Mutta tää vaikuttais kyllä ihan siltä, että vois hyvinkin korvata sen pettymyksen 🙂
Mähän myin sen oman palettini lopulta eteenpäin. 😀 Jos rehellisiä ollaan niin tää on mun mielestä parempi!
Haluan Stockalle Tom Fordin :—(
Mäkin :'(